Checkincreta jest biurem turystycznym, certyfikowanym przez Grecką Narodową Organizację Turystyczną (EOT), specjalizującym się w turystyce fotograficznej i filmowej. Organizuje wycieczki dla małych grup do mało znanych oraz do popularnych miejsc na Krecie a jej głównym celem jest promocja przyrody, tradycji i kultury wyspy.

  •     Zakwaterowanie: tradycyjne wille

Niecodzienny pobyt czeka na Ciebie w jednej tradycyjnych willi w Posiadłości PANAKRON położonej w zielonej dolinie Amari z widokiem na szczyty Psiloritis, Samitos i Kedros. W Posiadłości PANAKRON, rozciągającej się na obszarze 5,3 ha, będziesz mógł doświadczyć kreteńskiej gościnności, spróbować prawdziwej tradycyjnej kuchni kreteńskiej i spędzić dobrze czas korzystając z różnych atrakcji takich boiska do koszykówki i siatkówki, odkryty basen, mini zoo (z możliwością jazdy konnej), pasieka czy tutejsza winnica. Wille łączące tradycyjną architekturę z nowoczesnymi materiałami i udogodnieniami zapewniają luksusowe warunki pobytu w atmosferze relaksu i spokoju.

 

  •         Warsztaty ceramiki

Warsztaty ceramiki odbędą się w warsztacie ceramicznym “Tsikalario” w wiosce Margarites, z długimi tradycjami sztuki garncarskiej i będącej niekwestionowaną stolicą garncarstwa w zachodniej Krecie. Tutaj poznasz sztukę garncarską, wykonasz swoją własną ceramikę a także obejrzysz różnorodne gotowe wyroby wykonane przez warsztat. To chwile na pewno będą niezapomniane!

 

  •        Warsztaty kuchni kreteńskiej

Warsztaty kuchni kreteńskiej odbędą się w pomieszczeniach Posiadłości PANAKRON.

W ich trakcie każdy z uczestników będzie mógł przygotować dania kuchni kreteńskiej na podstawie tradycyjnych przepisów oraz z wykorzystaniem tutejszych produktów naturalnych. W czasie warsztatów dowiesz się dlaczego dieta kreteńska jest uważana za najzdrowszą i dlaczego jest słynna na całym świecie. To doświadczenie w połączeniu z pięknem otaczającej natury pozostawi w Twojej pamięci niepowtarzalne wspomnienia!

 

·        Warsztaty tańca


Jednym ze istotnych elementów kultury Krety jest unikalna i bogata tradycja muzyczna oraz taniec. Tradycyjne tańce kreteńskie są wykonywane przez kobiety i mężczyzn, którzy zakładają wspaniałe ubiory kreteńskie w czasie formalnych wydarzeń i świąt. Wśród tańców można znaleźć zarówno szybkie i wolne, ale zawsze są  one żywe i imponujące. Teraz będziesz mieć okazję by w czasie naszych warsztatów nauczyć się ich i poznać tradycję wyspy w najlepszy możliwy sposób! 

 

·        Wypożyczenie samochodu na 1 tydzieńPakiet obejmuje również wypożyczenie na tydzień samochodu, który możesz wykorzystać do wycieczek, w których weźmiesz udział i oczywiście, do zwiedzania wyspy w czasie wolnym! 


·        Udział w wycieczkach


Wycieczki, które rekomendujemy i w których możesz wziąć udział bez żadnych dodatkowych kosztów:


Plaża Preveli: jedną z najwspanialszych plaży na Krecie jest plaża Preveli, na której tutejsza rzeka ma ujście w morzu i która może się poszczycić słynnym gajem palmowym. Biorąc udział w tej wycieczce, będziesz mieć okazję znaleźć się w raju na ziemi i korzystać z kąpieli w czystych lazurowych wodach Morza Libijskiego. Wysokie i potężne skały z jednej strony oraz gaj palmowy i rzeka z drugiej zachwycą Cię tak, że trudno będzie Ci opuścić to miejsce…


Klasztor Arkadi – Muzeum w Eleftherna: Ta wycieczka to podróż do historii Krety…Historyczny klasztor Arkadi zasłynął na świecie swoim zaangażowaniem w jedno z powstań i dramatyczną walką z tureckim okupantem w listopadzie roku 1866, zaś Muzeum Eleftherna, które zostało otwarte w roku 2016, jest pierwszym na Krecie muzeum stanowiska archeologicznego.


Rethymno: Rethymno jest trzeciem co do wielkości miastem na Krecie a jego starówka uznawana jest za zabytek historyczny. Jest względnie niedużym miastem ale zachowało średniowieczny i renesansowy koloryt. Jego najstarsze ale wyjątkowo dobrze zachowane centrum położone jest pod murami weneckiej twierdzy – Fortezzy.


Wycieczka po tym pięknym mieście zachwyci Cię, a spacer po starym porcie weneckim i pobliskich uliczkach zapadnie Ci głęboko w pamięć!

  • ·        Tradycyjne wioski Amari


Poza wspaniałymi plażami Kreta oferuje do odkrycia piękne tradycyjne wioski. Wioski w zielonej dolinie Amari, położonej pod masywem górskim Psiloritis (Ida), czekają na odkrycie przez turystów ich bogatej tradycji. Krajobrazy jakie znajdziesz w wioskach Amari są zdumiewające. Znajdziesz tu też rzadkie kreteńskie zioła a liczne bizantyjskie kościoły pozwolą ucieszyć oczy sztuką sprzed wielu stuleci.

Poza wymienionymi wycieczkami istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji (płatnych oddzielnie) takich jak np. nurkowanie, jeep safari itp. 


INFORMATION

info@checkincreta.com - Vitorakis Michail

info@mojakreta.pl -Krzysztof Parol

PRICE: -20% online booking